Michał Gaszyński i Piotr Wilkowiecki "Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata" - piękny atlas, zapewniajacy wyjątkową wiedzę

Michał Gaszyński i Piotr Wilkowiecki "Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata"





  

Dane szczegółowe:
Autor: Michał Gaszyński, Piotr Wilkowiecki
Tytuł: Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata
Gatunek: literatura popularnonaukowa, atlas 
Wydawnictwo: Insignis Media
Ilość stron: 144
Premiera: 28.11.2018r.
Ocena: 9/10



Opis książki:
Atlas odkrywców to wielkoformatowy atlas świata prezentujący nowe podejście do tworzenia map.
Każda strona, w całości wypełniona mało znanymi, fascynującymi ciekawostkami o świecie, zabiera czytelnika w edukacyjną podróż po najciekawszych miejscach naszej planety. Starannie dobrane fakty o przyrodzie, historii, ekonomii i kulturze wciągną każdego podróżnika, miłośnika map i poszukiwacza przygód w każdym wieku. Natomiast unikalny design, starannie skomponowany tekst oraz setki ikon oraz wykresów, czynią z tej książki obowiązkowy element każdej domowej biblioteczki i sprawiają, że czytelnik nie może oderwać od niej oczu.



Moja opinia:

Wiedzieliście, że 
- w Kolumbii żyje więcej gatunków ptaków niż w całej Europie i Ameryce Północej łącznie?
- ponad 400 mln ludzi posługuje się hiszpańskim, co sprawia, że jest drugim językiem świata?
- Rumunia jest najbogatszym w złoto krajem Europy?
- Arabia Saudyjska jest największym krajem na świecie, w którym nie ma stałych rzek?

- 90% Mauretanii pokrywa pustynia?

Te i wiele więcej ciekawostek znajdziecie w "Atlasie odkrywców"!

"Atlas odkrywców" to przepięknie wydany atlas świata. Znacząco różni się on od tradycyjnych atlasów, jakie znamy np. z lekcji geografii. Nie znajdziemy tu znanych nam z zajęć map klimatycznych, glebowych, demograficznych, ale znajdziemy coś znacznie więcej, coś co świetnie uzupełni posiadaną już wiedzę o naszym świecie. W "Atlasie odkrywców" na czytelnika czekają niebanalne ciekawostki oraz informacje związane z określonymi regionami, państwami, kontynentami. 

Jest to niepowtarzalne źródło wiedzy na temat otaczającego nas świata. Mamy tu zebrane przeróżne fakty dotyczące różnorodnych tematów. 

Fakty zawarte w atlasie podzielono na kategorie:
- nauka (176 faktów),
- geografia (1051 faktów),
- historia (667 faktów),
- społeczeństwo (641 faktów),
- flora i fauna (384 fakty),
- gospodarka (357 faktów). 

W atlasie najpierw podane są fakty dotyczące całej naszej planety. Następnie poznajemy największych odkrywców, dowiadujemy się gdzie występują wulkany i trzęsienia ziemi, jakie są najwyższe góry i najdłuższe rzeki oraz które kraje są największe, a które najmniejsze. Po tym krótkim wprowadzeniu płynnie przechodzimy do podziału na kontynenty, poznając kolejno Amerykę Północną, Amerykę Południową, Europę, Azję, Afrykę, Oceanię i na koniec Antarktydę i oceany. Każdy z tych działów, oprócz ogólnego omówienia realiów panujących na całym kontynencie, posiada podział na poszczególne państwa. W ten sposób możemy dowiedzieć się masy ciekawych rzeczy o przeróżnych krajach na całym świecie, ich historii, gospodarce, nietypowych obyczajach i wartych zobaczenia miejscach. 

"Atlas odkrywców" jest idealnym pomysłem na prezent dla miłośników podróży, osób ciekawych świata oraz tych, którzy chcą w łatwy i interesujący sposób poszerzyć swoją wiedzę. W atlasie naprawdę jest wiele, wiele interesujących, niebanalnych i często mało znanych ciekawostek, dzięki którym być może odnajdziecie nowy cel podróży lub będziecie znali odpowiedzi na wiele (trudnych dotąd) pytań (teleturnieje czekają :D).

Atlas jest przepięknie wydany. Jeśli będziecie mieli okazję do niego zajrzeć w księgarni, bibliotece, czy gdziekolwiek to szczerze wam to polecam, ponieważ jest on naprawdę piękny. Duży format, estetyczna szata graficzna, a w tym dopracowane mapki, ilustracje, okładka, grzbiet. 

Zbliżamy się do świąt, więc jeśli macie wśród bliskich kogoś kto lubi geografię, podróże, zdobywać nową wiedzę i poznawać niebanalne ciekawostki to warto zastanowić się, czy nie sprawić im "Atlasu odkrywców" lub po prostu kupcie go dla siebie. Sądzę, że nie pożałujecie :)
Wyżej i niżej w poście znajdziecie zdjęcia, które przedstawiają to jak wygląda atlas (wewnątrz i na zewnątrz). 



Komentarze